Buharlı temizlik, temizlik için buhar kullanılmasını içerir. Kullanım alanları arasında zemin temizliği ve evsel kirlerin temizlenmesi için evsel uygulamalar ve motorlardaki gres ve kirin giderilmesinde endüstriyel kullanımlar bulunur.

Sabun, deterjan veya diğer temizlik ürünleri olmadan kullanıldığında, buharla temizlik çevre dostu bir temizlik yöntemidir.

Fırınlarda buharlı temizlik, daha düşük sıcaklıklar kullanan kendi kendini temizlemeye bir alternatiftir.

Buharlaştırılmış su ile buharlı temizlik hala Türkiye pazarı için nispeten yeni bir kavramdır, ancak son zamanlarda popülaritesi artmıştır. İlk olarak, buharlı temizlemenin temellerini ve neden süpermarket temizlik kimyasallarını püskürtmek ve bir bezle silmek için geleneksel yöntemi tercih ettiğimizi tartışalım.

Buharla temizlik ile deterjan ve diğer benzeri temizlik ürünlerine gereksinim duymadan, suyun kuru buhara dönüşmesiyle evinizdeki tüm eşyaları pratik ve hızlı bir şekilde temizleyebilir ve hijyen sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda da kimyasalların verdiği zararlardan kurtulur ve bütçenizi korursunuz.

Buharlı Temizlik Nedir?

Elektrikli süpürgeye fiziksel olarak benzeyen bir makineden ek parçalardan çıkan buharlaştırılmış su, ev veya endüstriyel ortamda çok sayıda yüzeye uygulanır. Buhar buharı son derece sıcaktır, genellikle uçta 200 ° F’ın üzerindedir.

Isı ilk önemli bileşendir. Isı, kir veya lekeler arasındaki kirin yapıştığı veya gömüldüğü çeşitli yüzeylere fiziksel bağını zayıflatır. İkinci bileşen “kuru buhar” dır, yani neredeyse nemsiz buhar olan su. “Kuru” buhar kullanılarak kirli yüzeyler silinebilir, temizlenebilir veya ovulabilir ve kir, genellikle klipslerle bağlantıya tutturulan buharla nemlendirilmiş bir havluda toplanabilir.

Buharlı temizleyici sisteminin yüksek ısıdaki kuru buharı sayesinde alerjenlerle (akar) mücadelede bilinen tüm yöntemlerden çok daha başarılı ve çok daha ekonomiktir.

Buharlı temizlik makinesini mutfak, tuvalet, banyo gibi ıslak yüzeyler ve zeminlerle birlikte; halı, fayans, parke, duvar, cam, derz araları, kalorifer petekleri, koltuklar, yastıklar, yataklar ve el girmeyen yerlerin temizliği ve hijyeninin sağlanması maksadıyla zengin aksesuarları sayesinde kullanabilirsiniz.

Buharlı temizlik, başta Amerika Bulaşıcılığı Önleme Dairesi (CDC) ve İngiltere Sağlık Bakanlığı olmak üzere birçok kurum/kuruluş tarafından Coronavirus – Covid-19 ile mücadele kapsamında en etkili yöntemlerden biri olarak belirlenmiştir.

Buharlı temizlik sisteminde, deterjan ve kimyasalın yerine buhar kullanılır. Deterjan ve kimyasalların insana ve çevreye verdiği zararları yok eder. Kısaca söylemek gerekirse buharla temizlik, yeni ve modern bir temizlik sistemidir. Hergeçen gün dünyada daha yaygın hale gelmektedir.

Buharlı temizlik sayesinde her evde bulunan, gözle görülemeyen akarlardan (mite) kurtulursunuz. Mayt (mite) (akar) hepsi aynı anlama gelir. Maytlar vücudumuzdan dökülen deri parçacıklarıyla beslenen küçük yaratıklardır. Alerjik bünyeye sahip kişilere, özellikle astım hastalarına büyük bir tehdit
oluştururlar.

Tozları ve allerjenleri yok etmek istiyorsanız buharlı temizleyici size yardımcı olacaktır.

Buharlı Temizleme Neden Geleneksel Temizlikten Daha Etkilidir?

Bütün sert yüzeyler aslında gözeneklidir. Buhar bu gözeneklere nüfuz edebilir ve gömülü kire karışabilir.

Yaptığımız daha ilginç testlerden biri, bir mutfak tezgahını kaliteli bir mikro fiber havlu ile silmekti. Daha sonra tezgahın yarısını aldık ve buharı temizledik. Ellerimizi buharla temizlenen tezgah üstü üzerine sürdüğümüzde, diğer yarısına kıyasla ipek kadar pürüzsüz hissetti ve üstün temizliğini kanıtladı.

Buharlı Temizliğin Başlıca Avantajları Nelerdir?

Sıcak buhar buharı, temizlenecek malzemelerin veya yüzeylerin gözeneklerine nüfuz eder ve normal süpermarket temizleyicilerinden daha iyi temizler ve bunu kimyasal kullanmadan yapar. Temizleme işleminde kullanılan bu kimyasal madde eksikliği, kimyasallara duyarlı olan veya özellikle çocuklar varsa evlerindeki toksisite seviyesini azaltmaya çalışan insanlar için büyük bir faydadır.

Küf ve toz akarları gibi mikropları, bakterileri ve mikroorganizmaları öldürmek

Belki de en iyi avantajı, sıcak buhar buharının herhangi bir kimyasal kokusu olmayan doğal bir dezenfektan ve koku giderici ajandır. Buhar buharı yüzeylere girdiğinde, küf sporlarını, mikropları, virüsleri, toz akarlarını ve bakterileri yok eder. Yetişkinlerin veya herhangi bir şekilde enfeksiyonu olan çocukların bulunduğu ortamlar için harika bir dezenfektantır ve şimdi yeri enfeksiyondan arındırmak için geri yüklemek istersiniz. Bu işlem çoğu dezenfekte edici kimyasaldan daha etkili olacaktır. Normal ev kullanımında, bir buharlı temizleyici mutfak ve banyoları temizlemek ve dezenfekte etmek için büyülü bir araçtır.

Daha etkili temizlik

İlginç bir şekilde, tek başına buhar buharının çoğu şeyi mucizevi bir şekilde temizleyeceği gerçeğinin büyük bir savunucusu olsak da, inatçı temizlik işleri için bölgeye doğal bir temizlik maddesi püskürtmeden ve daha sonra buhar buharıyla birleştirmenin dikkat çekicidir. temizleme maddesinin birkaç katı kadar temizleme özellikleri

Dilerseniz ev tipi buharlı temizleyici ürünlerimiz ve profesyonel tip buharlı temizleyici ürünlerimiz sayfasını ziyaret ederek sizlere uygun olan buharlı temizleyicileri inceleyebilirsiniz.

Buharlı Temizlik Nedir?

Buharlı Temizlik Nedir?

Buharlı Temizleyici Ne Yapabilir?

 • Banyolar
 • Mutfak
 • Araba detaylandırması
 • Duvar kağıdı kaldırma
 • Toz akarları ve küf öldürme
 • Tıkanıklık giderleri
 • Temizleme harcı
 • Evcil hayvan lekeleri ve kokuları. Kuş Kafesleri
 • Camlar, ekranlar, sürgülü cam kapılar, aynalar
 • Çamaşırlardan zehirli kuru temizleme çözücüsü ve diğer kokuların giderilmesi

Kısaca Buharlı Temizlik Sistemi ile;

 • Ev, ofis ve iş yerlerinizde bulunan virüs, mikrop, bakteri ve zararlı mikroorganizmaları %99,9 oranında etkisiz hale getirebilirsiniz.
 • Cilde teması ve solunması sağlığınıza zararlı olan kimyasal ve deterjan kullanmanıza gerek kalmaz,
 • Uzun zaman alan rutin temizliğinizi dakikalar içerisinde bitirebilir,
 • Yorulmadan temizlik yapabilir,
 • Deterjan masrafından büyük tasarruf sağlayabilir,
 • El girmeyen yerleri kolayca temizleyebilir,
 • Giysilerinizi kuru temizleme kalitesinde ütüleyebilir,
 • Kuru buhar ile tam hijyen ve temizlik elde edebilirsiniz.